Upute za dovođenje/odvođenje i boravak djece u vrtiću

1. NE dolazite u pratnji djeteta ako imate simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, teškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ako Vam je izrečena mjera samoizolacije ili ako imate saznanja da ste zaraženi koronavirusom

2. NE dovodite dijete u ustanovu ako:

a. ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, teškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje)
b. ima izrečenu mjeru samoizolacije
c. imate saznanja da je zaraženo koronavirusom

3. Roditelji su DUŽNI izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki put prilikom znakova koji mogu upućivati na povišenu temperaturu poput malaksalosti, umora, gubitka apetita, neuobičajene pospanosti, crvenila ili bljedila u licu, „staklastih“ ili suznih očiju, glavobolje i trbuhobolje te znakova respiratorne bolesti (kašalj, curenje nosa, grlobolja, bol u uhu). U slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu, već se javljaju ravnatelju ustanove i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.

4. POTREBNO JE SVAKODNEVNO IZMJERITI TEMERATURU DJETETA PRIJE DOLASKA U VRTIĆ TE ISTU PRENIJETI ODGOJITELJU PRILIKOM PREDAJE DJETETA.

5. Prilikom ulaska/kretanja u/po vrtiću OBAVEZNO koristite maskicu za usta (odrasli). Ukoliko nemate maskicu, odgojitelj ili druga osoba iz kolektiva preuzima dijete na ulaznim vratima ustanove.

6. Odrasli pri dolasku dezinficiraju ruke, djeca NE dezinficiraju ruke već ih peru sapunom i tekućom vodom.

7. Prilikom dolaska u ustanovu POTREBNO JE mjeriti temperaturu, te se POTREBNO upisati u knjigu evidencije.

8. Dijete dolazi i odlazi iz ustanove u pratnji samo JEDNE OSOBE

9. RODITELJ ILI DRUGA OSOBA U PRATNJI DJETETA IZBJEGAVA ZADRŽAVANJE I GRUPIRANJE U USTANOVI.

10. Roditelj ili druga osoba u pratnji djeteta ulazi u vrtić na način da održava razmak od najmanje 1,5 m, a po mogućnosti 2 m u odnosu na sve druge osobe

11. Duže zadržavanje (oko 15 minuta) moguće je prilikom prilagodbe djeteta na novu sredinu na početku uključivanja u ustanovu, uz predočenje digitalne COVID potvrde.

12. Održavanje individualnih razgovora, za sada je moguće uz predočenje COVID potvrde

13. Molimo dovoditi djecu do 9,00 sati, a u slučaju kasnijeg dolaska najaviti/javiti. Vrata vrtića zaključavaju se u 9,00 sati te će do 14,00 sati biti zaključana.

Nadam se da ćete svi ozbiljno shvatiti navedene upute te tako sačuvati vlastito zdravlje i zdravlje naših mališana!

S poštovanjem,
ravnateljica