Ispričnica/izjava u slučaju pojave simptoma i/ili samoizolacije člana zajedničkog kućanstva

Svjetski dan hrane i Dan kruha

U našem se Vrtiću već tradicionalno svake godine obilježava Svjetski dan hrane i Dani kruha koji su ujedno dani zahvalnosti za plodove zemlje. Ove godine, nakon pauze od dvije godine zbog pandemije Covida-19, ponovno smo išli u posjetu pekari. Tako su djeca skupina „Pužeki“ i „Žabice“ na sam Dan kruha, 17.10.2022. posjetila PP Pekaru gdje su naučila sam proces izrade kruha, razgledala unutrašnjost pekare, a na kraju posjete počastili se finim pecivima koje su za njih pripremili stričeki pekari i tete pekarice. U vrtiću su se provodile razne aktivnosti poput učenja i pjevanja pjesmice „Pekar“, pričanja priča na temu kruha, kolača, zrnja i sjemenja, razgovorima na temu „Od zrna do pogače“ i „Plodovi našeg zavičaja“, izrada raznih pekarskih proizvoda od slanog tijesta, slikanje, upoznavanje djece sa kulturom ophođenja prema kruhu i zbrinjavanjem njegovih ostataka kao i općenito sa kulturom ophođenja prema hrani i plodovima zemlje te još razne druge aktivnosti, a dio se može pogledati u galeriji slika.

Dječji vrtić Konjščina