Dječji tjedan u našem vrtiću

Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci koja se obilježava od 1953. godine. Ove godine Dječji tjedan počeo je u ponedjeljak 04.10.2021. , kada se obilježava Međunarodni Dan djeteta, a završava u nedjelju 10.10.2021. godine. U našem su se Vrtiću od početka tjedna provodile mnoge aktivnosti, a s obzirom da je Opća skupština Ujedinjenih naroda proglasila 2021. godinu Međunarodnom godinom voća i povrća ovu priliku smo iskoristili za podizanje svijesti o važnoj ulozi voća i povrća u prehrani i zdravlju. Uz aktivnosti vezane uz voće i povrće provodile su se i aktivnosti kojima smo radili na jačanju svijesti o emocijama i prepoznavanju i reflektiranju emocija, sviranja na vodenom ksilofonu, likovne aktivnosti poput otisaka jabuke i kruške, pjevanja i plesanja i još puno, puno toga veselog i dinamičnog. Djeca su uživala u svim aktivnostima, što je najvažnije, a dio svega toga može se pogledati u galeriji slikica.